Як зробити вироби з полімерної глини? | Стрічка корисних статей

Як зробити вироби з полімерної глини?

Роблячи прикраси з бісеру, в якийсь момент розумієш, що хочеться чого-небудь додати до них, що-небудь небісерне, особливе. Обплести намистини більшого розміру, або дивної форми, повісити на шнур ексклюзивний кулон, підвіски. Часто складно знайти кабошон саме тієї форми і кольору, який підходить до ідеї задуманого виробу. І тут на допомогу приходить універсальний матеріал – полімерна глина. По-іншому її називають пластиком або термопластиком.

Як зробити прикраси із полімерної глини

Спочатку купуємо глину. Полімерна глина буває різніх марок і консистенцій. Є глина в упаковках по 6,8,13 кольорів. У кожної фірмі є кілька відів пластика (м’який, стандартний, з ефектом, гнучка). Для виготовлення прикрас із полімерної глини підійде глина наступних виробників:

  1. Sculpey
  2. Fimo (найпопулярніша)
  3. Cernit
  3. Kato
  4. Sonnet
  5. Цветик

Кожна з перелічених вище видів полімерної глини відрізняється по м’якості і міцності після запікання. Вибирайте полімерну глину у залежності від того яку прикрасу ви збираєтеся робити. На упаковці більш точно розписано призначення кожної з них. Є так само ультрафіолетова полімерна глина яка світіться при УФ променях. Така полімерна глина буде дуже доречна для людей, які ведуть “клубний” спосіб життя.

Для виготовлення прикрас із полімерної глини буде потрібно:

 • робоча поверхня. Наприклад лист оргскла, керамічна плитка або просто аркуш паперу для випічки.
 • качалка. Можна використовувати спеціальну качалку з оргскла, а можна будь-яку іншу гладку поверхню (наприклад банку від лаку для волосся)
 • різак. Ріжуча поверхня повинна бути гострою. Краще використовувати бритву (леза) або змінне лезо від будівельного ножа.
 • Зубочистки. Чудовий інструмент для проколювання дірочок, запікання намистин. Можна ще використовувати тонкі вязальні спиці.
 • гумові медичні рукавички. Для того щоб не залишати відбитків на виробах
 • фольга. Може використовуватис я і в створенні форми виробу і для запікання (робимо зі шматка фольги грудку, встромляєте в неї зубочистки з нанизаними сирими намистинами, і в духовку).
 • пензлик для лаку і сам лак.

Як приготування вироби із полімерної глини

Є три способи роботи з полімерною глиною:
прикраси із полімерної глини(фімо)

 • Запікання у духовці
  Дуже важливий етап у виготовленні виробів з пластики – запікання.
  Обпалюють вироби у звичайній духовці. Тут головне температурний режим. На кожній упаковці з пластиком є інструкція – при якій температурі і скільки хвилин слід тримати виріб в духовці.

  При низьких температурах виріб недопечется і може навіть розсипатися у процесі носіння. При дуже високих – згорить, виділяючи їдкий отруйний дим. Якщо це трапилося – негайно провітріть приміщення і викиньте продукти харчування, які могли цим димом просочитися.

  Насправді все не так страшно. Температура запікання переважно 110-130 градусів, а час випічки – 30 хв.

 • Запікання у мікрохвильовій печі
  Не використовуйте керамічну (глиняну) посудину – кераміка занадто сильно нагрівається! У залежності від розміру вашої прикраси наповніть ємність водою (з-під крана) так, щоб її рівень був вище вашого вироби як мінімум на 2/3 (тобто якщо намистини у вас діаметром 2 см, то рівень води має бути мінімум 6 см), тому що під час варіння вода швидко випаровується, а відсутність води знищить вашу роботу.

  Для намистин діаметром 15мм час варіння 5-10 хвилин. Не кладіть намистини в занадто простору ємність, її розміри повинні бути пропорційні розмірам вашого виробу. Для великих робіт використовуйте ємність більшу та збільшіть час запікання до 10 хв або більше. Постійно перевіряйте піч, якщо варите більше, ніж 15 хв, і дивіться, щоб вода не випарувалася під час кипіння. Варити пластику можна стільки разів, скільки вважаєте за потрібне. Чим довше її варити, тим виріб буде твердішим. Тільки постійно переконуйтеся в тому, що в ємності достатньо води. В іншому випадку, пластика протягом 2-х хвилин згорить із виділенням шкідливого диму. Отже, заливаєте вироби водою, варите 5-10 хв, потім виймаєте з мікрохвильової печі і акуратно зливаєте гарячу воду.

 • Варіння у кип’ятку
  Вироби із полімерної глини(фімо)Налийте воду у посудину на доведіть до кипіння. Скрутіть газ до можливого мінімуму (але так, щоб процес кипіння не припинявся). Опустіть виріб на старій кухонних лопатці у воду.

  Існує думка, що запікати – це швидко, в варити – це довго. Як виявилося, довго варити не обов’язково. Щоб визначити скільки часу потрібно варити виріб, скористайтеся наступною формулою: 3 хвилини + по хвилині на кожен міліметр товщини виробу. Тобто, якщо ваше виріб має товщину 1 сантиметр, то його потрібно варити 13 хвилин, п’яти міліметровий виріб – 8 хвилин. При цьому недоварить виріб, як і недопекти, можна (виріб при цьому стає крихким), а ось переварити неможливо. Це пов’язано з тим, що при запіканні всередині виробу підвищується температура і при виході за межі 130 градусів він починає плавитися або обвуглюватися, а в киплячій воді температура постійна – 100 градусів і перегріву не відбувається.

  Після того, як мине необхідний чам вимикніть газ і вийміть виріб тієї ж лопаткою і помістіть під струмінь холодної води. Можна також злити воду в раковину і промити прикрасу холодною водою.

Увага: після приготування полімерної глини, посуд використовувати в харчовим цілях не можна!

Як покрити лаком виріб із полімерної глини

Для захисту виробів з полімерної глини від зовнішнього середовища бажано покривати їх лаком. До того ж у прикрас, які покриті лаком, з’являється додаткова глибина кольору. На жаль, не кожен лак може бути використаний для покриття, деякі просто не сохнуть на пластику, інші хоч і сохнуть, але починають липнути через деякий час.

Які лаки не варто використовувати?

  1. Звичайні лаки для нігтів (за винятком акрилових, але вони дорогі) – у них зовсім інша формула і вони можуть почати липнути через якийсь час.

  2. Лаки для волосся – вони не водостійкі, крім того, на них любить осідати пил.

  3. Акрилові лаки, універсальні, які продаються в канцтоварах – саме вони частенько не сохнуть на пластику.

Які ж лаки гарантовано підходять для полімерного пластику?

  1. Спеціалізовані, від виробників полімерної глини, від виробника Sculpey на водняній основі, від виробника Fimo на водній і мінеральній основах.

  2. Акрилове покриття для дерев’яних підлог на водній основі. Часто на банках ще пишуть “поліуретаново-акриловий”. Приклади: Varathane Crystal Clear Waterbone (покриття на водній основі для обробки підлоги, прозоре, без жовтизни, стійке, високоміцне, нетоксичний, буває – глянцевий/матовий/напівматовий), Future Floor Finish. Ці два засоби перевірені цілим поколінням полімерників.

  Якщо немає можливості купити Varathane або Future Floor Finish, можна подивитися в будівельному магазині будь-який інший аналогічний лак для покриття дерев’яних підлог. Головне – зверніть увагу, щоб у складі лаку не було латексу – він не дружить з пластиком.

  Джерело:

http://how-to-do.org/yak-zrobyty-prykrasy-iz-polimernoji-glyny/

  Поділитися:

  Share to Odnoklassniki
  Share to MyWorld
  Share to LiveJournal
  You can leave a response, or trackback from your own site.

  Leave a Reply

  WordPress: 16.36MB | MySQL:49 | 0.225sec