Як вивести фарбу з одягу

Как вывести краску с одежды.При нашому бурхливому житті багато хто стикається з проблемою появи на одязі плям від фарби. Свіжопофарбовані лавки, сезонний ремонт в квартирі і на дачі, дитячі витівки – усе це причини, по яких одяг може стати зіпсованим. Але плями від фарби можна вивести самостійно, якщо докласти трохи зусиль. Перше правило – не давайте фарбі висохнути. Чим швидше ви візьметеся за видалення плями, тим більше шансів на те, що воно зникне без сліду. Іноді свіжа фарба відпирається звичайним господарським милом або пральним порошком, якщо пляма посаджено не пізніше, ніж за 3 години до прання.

Якщо акварельні фарби і гуаш відпираються досить легко, то масляна фарба доставляє не мало клопоту. Спочатку треба нанести на звичайну ватку трохи ацетону, скипидару, гасу або спирту – вибирання засобу залежить від тканини, на якій з’явилася пляма. Потім треба акуратно протирати пляму ваткою, видаляючи надлишки фарби. Варто пам’ятати, що ацетон не підходить для виробів з шкіри або синтетики, а нашатирний спирт може змінити колір виробу.

Ще один хороший спосіб видалення плям від масленой фарби – очищений бензин. Купити його можна в будь-якому господарському магазині, а використовувати так само просто, як і інші засоби – досить усього лише змочити ватку і обробити пляму. При цьому звичайний бензин з бака машини не підійде. Можливо, він видалить основну пляму, але додасть до нього декілька нових, тоді річ буде остаточно зіпсована.

Особливо обережними слід бути з виробами з шерсті і кашеміру. Ці речі украй складно відчищаються від плям, тому їм не підійдуть ні спирт, ні бензин, ні ацетон. Якщо на вовняній кофті або пальті з’явилася пляма від масленой фарби, на нього слід нанести трохи звичайної соняшникової олії і видалити надлишки фарби ватою.

Якщо ви все-таки упустили момент, і фарба встигла вбратися, доведеться прикласти трохи більше зусиль, та і результат може бути далеким від бажаного. Спершу гострим ножем або бритвою треба видалити усохлу кірочку фарби так, щоб не пошкодити річ. Потім, залежно від тканини, змочите ватку спиртом, бензином, маслом або іншим засобом і протріть. Спочатку треба буде добитися, щоб фарба почала розчинятися, потім її надлишки ніжно буде видалити і тільки потім позбавитися від останніх слідів плями. Це може бути довга процедура, тому важливо часто міняти ватки, щоб не втирати фарбу в тканину, а видаляти її. У кінці процедури можна зробити міцний розчин соди і обробити місце, де була пляма.

Після чищення річ необхідно добре прополоскати в теплій проточній воді окремо від інших речей, інакше запах бензину або скипидару передасться ім. Можливо, пляма і зникне, але запах залишиться. Тому оброблену річ треба сушити на свіжому повітрі. Не намагайтеся усунути запах за допомогою парфюмерії, це лише зусиль “аромат” ацетону або бензину, краще запастися терпінням і почекати, поки річ не висохне повністю.

Важливо пам’ятати, що усі засоби, які використовуються для виведення плям, виключаючи соняшникову олію, вогненебезпечні. Їх треба берегти від дітей і не використовувати поблизу відритого вогню.

У тому випадку, якщо ваша спроба видалити пляму не увінчалася успіхом, можна спробувати віднести річ в хімчистку. Можливо, професійне устаткування і сильніші засоби допоможуть плямі зникнути. Але якщо фарба глибоко вбралася або тканина була занадто ніжною, шансів на те, що річ можна врятувати, не багато. Тому будьте обережні і не відкладайте процедуру по видаленню плям на завтра – чим раніше ви візьметеся за справу, тим швидше видалите пляму і тим менше буде наслідків для вашого одягу.

 

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal

No related posts.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

загрузка...
sitemap ссылка справочник телефонов по чебоксарам ссылка ссылка mts телефонный справочник казахстана 2012 года как найти электронный адрес человека по фамилии и имени программы для поиска людей через номер мобильного телефона москва база телефонов адрес база волгоград найти человека по фамилии мегафон телефонная база данных справочник телефонов как найти по адресу номер телефона г уфа найти адрес по телефону и фамилии уфа телефонная база г ташкента демо версии егэ 2012 за 9 класс егэ справочник телефонов в городе полярные зори демонстрационные материалы по егэ демонстрационные варианты егэ по алгебре за 2012 год online тесты демонстрационный тест егэ по географии 2012 тесты и ответы по химии егэ 11 класс скачать адресно телефонная база данных по санкт петербургу тесты егэ 9 класс математика тесты по математике егэ 2012 демо версия егэ по математике в 9 классе математика тут егэ Голубев sitemap