Фітофтора. Боротьба з фітофторою | Стрічка корисних статей

Фітофтора. Боротьба з фітофторою

Фитофтора на томатах

Фітофтора на томатах

Найважливіше при вирощуванні томатів – створити оптимальні умови для зростання і розвитку рослин і запобігти появі хвороб. Використовуючи деякі агротехнічні прийоми, мені вдається отримувати повноцінний урожай і боротися з одним з найшкідливіших захворювань томатів – фітофторою

Здорову міцну розсаду висаджую в теплицю 10-12 травня. Грунт в ній прогріваю заздалегідь (накриваю теплицю плівкою 25 квітня – 1 травня). Особливу увагу приділяю освітленості, тому рослини розташовую вільніше, висаджую в два ряди через 30 см по обидві сторони від проходу. Коли розсада підросте, поступово починаю її гартувати.

Торці своєї теплиці я укриваю поліетиленовою плівкою, на даху плівку кріплю до спеціальних брусів. При необхідності дах можна повністю або частково прибрати, накрутивши плівку на бруси. У теплі дні плівку на даху цілком згортаю і ховаю від сонця – так її можна буде використовувати 3-4 сезони.

З органічних добрив використовую тільки перегній або компост, що добре перепрів. Свіжий гній і розчин рідкого гною для томатів не застосовую. Недолік азоту заповнюю внесенням сечовини при розпушуванні грунту за тиждень до посадки розсади (по 1 ст. ложці на 1 м2), а потім у вигляді підгодівлі при першому поливі.

На початку цвітіння рослини томатів підгодовую суперфосфатом і калійним добривом. Для цього 250 г суперфосфату заливаю 3 л гарячої води, витримую добу, кілька разів перемішуючи, потім концентрат розвожу в 30 л води і поливаю цим томати. Сульфат калію вношу відразу ж після фосфорної підгодівлі з розрахунку 10-15 г на 1 м2. Перед цією підгодівлею рослини рясно поливаю.

Запобігти розвитку фітофтори дозволяє постійна хороша освітленість і повітрообмін між рослинами. Як тільки в липні починають дозрівати плоди на першому суцвітті, видаляю усе листя, розташоване нижче, а також усі пошкоджені і дотичні до грунту (за один раз видаляю не більше 2-3 листків на одній рослині). Роблю це звичайно в першій половині дня, щоб ранки на стеблі швидше засихали. Те ж саме проробляю і з пасинками.

Приблизно 20-25 липня прищипую головне стебло і пасинки з першого суцвіття, залишаючи 6-8 суцвіть. Продовжую прибирати зайве листя. При пониженні температури повітря теплицю знову накриваю плівкою.

У серпні провожу внекорневую підгодівлю мікродобривами, які, як запевняють учені, покращують пересування вуглеводів в рослині і засвоєння калію, що підвищує стійкість рослин до хвороб, до фітофторі у тому числі. В цей час збільшую інтервал між поливами. Якщо температура повітря знизилася ще більше, додатково теплицю укриваю лутрасилом, а у вересні ще і брезентом. Остаточний збір червоних томатів закінчую 20-25 вересня, а ще через 7-10 днів – усіх зелених, більшість з яких прекрасно дозариваются.

Після прибирання плодів томату (перші числа жовтня) рослини викоріняю, частину залишаю для приготування настою для обробки кущів і плодових дерев, інші закладаю в грядки на глибину 40-50 см. Усі опалі з кущів помідорів листочки ретельно прибираю, грунт і дерев’яні конструкції теплиці обприскую 3 %-ным мідним купоросом. Залишками розчину обприскую компостну купу.

Ці прийоми допомагають мені ефективно боротися з фітофторою. З 30 кущів щорічно збираю близько 70-80 кг томатів, з них майже 60-70 кг – стиглих.

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

WordPress: 16.34MB | MySQL:49 | 0.230sec