Фітофтора. Боротьба з фітофторою

Фитофтора на томатах

Фітофтора на томатах

Найважливіше при вирощуванні томатів – створити оптимальні умови для зростання і розвитку рослин і запобігти появі хвороб. Використовуючи деякі агротехнічні прийоми, мені вдається отримувати повноцінний урожай і боротися з одним з найшкідливіших захворювань томатів – фітофторою

Здорову міцну розсаду висаджую в теплицю 10-12 травня. Грунт в ній прогріваю заздалегідь (накриваю теплицю плівкою 25 квітня – 1 травня). Особливу увагу приділяю освітленості, тому рослини розташовую вільніше, висаджую в два ряди через 30 см по обидві сторони від проходу. Коли розсада підросте, поступово починаю її гартувати.

Торці своєї теплиці я укриваю поліетиленовою плівкою, на даху плівку кріплю до спеціальних брусів. При необхідності дах можна повністю або частково прибрати, накрутивши плівку на бруси. У теплі дні плівку на даху цілком згортаю і ховаю від сонця – так її можна буде використовувати 3-4 сезони.

З органічних добрив використовую тільки перегній або компост, що добре перепрів. Свіжий гній і розчин рідкого гною для томатів не застосовую. Недолік азоту заповнюю внесенням сечовини при розпушуванні грунту за тиждень до посадки розсади (по 1 ст. ложці на 1 м2), а потім у вигляді підгодівлі при першому поливі.

На початку цвітіння рослини томатів підгодовую суперфосфатом і калійним добривом. Для цього 250 г суперфосфату заливаю 3 л гарячої води, витримую добу, кілька разів перемішуючи, потім концентрат розвожу в 30 л води і поливаю цим томати. Сульфат калію вношу відразу ж після фосфорної підгодівлі з розрахунку 10-15 г на 1 м2. Перед цією підгодівлею рослини рясно поливаю.

Запобігти розвитку фітофтори дозволяє постійна хороша освітленість і повітрообмін між рослинами. Як тільки в липні починають дозрівати плоди на першому суцвітті, видаляю усе листя, розташоване нижче, а також усі пошкоджені і дотичні до грунту (за один раз видаляю не більше 2-3 листків на одній рослині). Роблю це звичайно в першій половині дня, щоб ранки на стеблі швидше засихали. Те ж саме проробляю і з пасинками.

Приблизно 20-25 липня прищипую головне стебло і пасинки з першого суцвіття, залишаючи 6-8 суцвіть. Продовжую прибирати зайве листя. При пониженні температури повітря теплицю знову накриваю плівкою.

У серпні провожу внекорневую підгодівлю мікродобривами, які, як запевняють учені, покращують пересування вуглеводів в рослині і засвоєння калію, що підвищує стійкість рослин до хвороб, до фітофторі у тому числі. В цей час збільшую інтервал між поливами. Якщо температура повітря знизилася ще більше, додатково теплицю укриваю лутрасилом, а у вересні ще і брезентом. Остаточний збір червоних томатів закінчую 20-25 вересня, а ще через 7-10 днів – усіх зелених, більшість з яких прекрасно дозариваются.

Після прибирання плодів томату (перші числа жовтня) рослини викоріняю, частину залишаю для приготування настою для обробки кущів і плодових дерев, інші закладаю в грядки на глибину 40-50 см. Усі опалі з кущів помідорів листочки ретельно прибираю, грунт і дерев’яні конструкції теплиці обприскую 3 %-ным мідним купоросом. Залишками розчину обприскую компостну купу.

Ці прийоми допомагають мені ефективно боротися з фітофторою. З 30 кущів щорічно збираю близько 70-80 кг томатів, з них майже 60-70 кг – стиглих.

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal

No related posts.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

загрузка...
sitemap ссылка справочник телефонов по чебоксарам ссылка ссылка mts телефонный справочник казахстана 2012 года как найти электронный адрес человека по фамилии и имени программы для поиска людей через номер мобильного телефона москва база телефонов адрес база волгоград найти человека по фамилии мегафон телефонная база данных справочник телефонов как найти по адресу номер телефона г уфа найти адрес по телефону и фамилии уфа телефонная база г ташкента демо версии егэ 2012 за 9 класс егэ справочник телефонов в городе полярные зори демонстрационные материалы по егэ демонстрационные варианты егэ по алгебре за 2012 год online тесты демонстрационный тест егэ по географии 2012 тесты и ответы по химии егэ 11 класс скачать адресно телефонная база данных по санкт петербургу тесты егэ 9 класс математика тесты по математике егэ 2012 демо версия егэ по математике в 9 классе математика тут егэ Голубев sitemap