Вирощування малини і догляд за нею | Стрічка корисних статей

Вирощування малини і догляд за нею

У кого з садівників вже є малинник – той досить добре пристосува

вся до вирощуванню малини на своїй ділянці. Уважно вивчивши різні методи і прийоми по вирощуванню і догляду за нею врешті-решт, зупинився на способі, прийнятному як для себе, так і для умов конкретно узятої ділянки.

Від інших кущових ягідників малина відрізняється тим, що її надземна частина відмирає кожні два роки. Малина любить вологу і погано переносить посушливі періоди, тому що її кореневище і додаткове коріння розміщені на глибині від 5-8 до 25-30см. Але при надмірному зволоженні кущі також можуть загинути внаслідок загнивання кореневої системи.

На відміну від агрусу і смородини, ця культура менш зимостійка. У холодну і малосніжну пору року її стебла підмерзають.

Малина любить світло. У затінених місцях кущі тягнуться до сонця, що негативно позначається на урожаї і підготовці рослини до зими.

Поговоримо про деякі сорти малини, які вирощують в країнах СНД. Таких відомо досить багато (більше 100) і усе це сорти вітчизняної і зарубіжної селекції. Досить вдало вирощують Новокитайскую, Новина Кузьмина, Зіву, Нагороду, Бабине літо і Прогрес. Багато хто віддає перевагу новим сортам : Мират, Кенби, Жовтий велетень, Надія.

Малина добре плодоносить на родючих, добре зволожених грунтах, хоча і там до посадки її слід ретельно підготуватися: знищити бур’яни, підгодувати землю мінеральними і органічними добривами.

Продовжуючи знайомство з малиною, ми зупинимося на одному з перевірених способів вирощування малини і відходу за цією культурою.

Саджають малину у кінці вересня – першій половині жовтня або ранньої весни. Відстань між кущами в даному випадку має бути 0,5 м, а між рядами - 1,5м.

Висаджують малину в ямки (30Х30см), поливають кожен саджанець відром води і мульчують перегноєм. Частину стебел обрізують на висоті 20-25см. У перший рік після посадки в міжряддях вирощують зимовий часник, лук, а далі тільки прополюють бур’яни. Опори (шпалери) для вирощування малини в даному випадку не використовують.

Після збору урожаю дворічні втечі слід зрізати, не залишаючи над землею навіть пенечков, і прорідити кущі.

Навесні, коли малина почне розвиватися, обрізують великі втечі до рівня 140-150см, а що підмерзнули – укорочують до неушкодженої деревини з добре розвиненими бруньками. Видалені втечі спалюють і використовують як добриво. На початку червня прищипують втечі, щоб кущі малини не були занадто високими; наступного року урожаю буде значно більше.

 

Малина виснажує грунт, тому щороку краще вносити перегній, компост, фосфорні і калійні добрива перед розпушуванням (950-80г на 1кв.м), а весною, уперше обробляючи землю, використовують тирсу для мульчування. Влітку, особливо під час дозрівання ягід, треба проводити полив.

А для захисту від шкідників використовують карбофос (75г на відро води); обробляють ним кущі двічі: перед цвітінням і після збору урожаю.

Отже, сьогодні ми розповіли лише про один із способів вирощування малини і догляду за нею. Повторимося, що способів таких досить багато, кожен з них заслуговує на увагу і не можна однозначно стверджувати, що ось цей найкращий. Тому надалі ми продовжуватимемо знайомити вас з агротехнікою вирощування цієї солодкої ягоди, а ваше право вибирати краще.

Здорових і красивих вам рослин і багатих урожаїв, дорогі садівники-городники.

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

WordPress: 16.22MB | MySQL:47 | 0.149sec