Вирощування малини і догляд за нею

У кого з садівників вже є малинник – той досить добре пристосува

вся до вирощуванню малини на своїй ділянці. Уважно вивчивши різні методи і прийоми по вирощуванню і догляду за нею врешті-решт, зупинився на способі, прийнятному як для себе, так і для умов конкретно узятої ділянки.

Від інших кущових ягідників малина відрізняється тим, що її надземна частина відмирає кожні два роки. Малина любить вологу і погано переносить посушливі періоди, тому що її кореневище і додаткове коріння розміщені на глибині від 5-8 до 25-30см. Але при надмірному зволоженні кущі також можуть загинути внаслідок загнивання кореневої системи.

На відміну від агрусу і смородини, ця культура менш зимостійка. У холодну і малосніжну пору року її стебла підмерзають.

Малина любить світло. У затінених місцях кущі тягнуться до сонця, що негативно позначається на урожаї і підготовці рослини до зими.

Поговоримо про деякі сорти малини, які вирощують в країнах СНД. Таких відомо досить багато (більше 100) і усе це сорти вітчизняної і зарубіжної селекції. Досить вдало вирощують Новокитайскую, Новина Кузьмина, Зіву, Нагороду, Бабине літо і Прогрес. Багато хто віддає перевагу новим сортам : Мират, Кенби, Жовтий велетень, Надія.

Малина добре плодоносить на родючих, добре зволожених грунтах, хоча і там до посадки її слід ретельно підготуватися: знищити бур’яни, підгодувати землю мінеральними і органічними добривами.

Продовжуючи знайомство з малиною, ми зупинимося на одному з перевірених способів вирощування малини і відходу за цією культурою.

Саджають малину у кінці вересня – першій половині жовтня або ранньої весни. Відстань між кущами в даному випадку має бути 0,5 м, а між рядами - 1,5м.

Висаджують малину в ямки (30Х30см), поливають кожен саджанець відром води і мульчують перегноєм. Частину стебел обрізують на висоті 20-25см. У перший рік після посадки в міжряддях вирощують зимовий часник, лук, а далі тільки прополюють бур’яни. Опори (шпалери) для вирощування малини в даному випадку не використовують.

Після збору урожаю дворічні втечі слід зрізати, не залишаючи над землею навіть пенечков, і прорідити кущі.

Навесні, коли малина почне розвиватися, обрізують великі втечі до рівня 140-150см, а що підмерзнули – укорочують до неушкодженої деревини з добре розвиненими бруньками. Видалені втечі спалюють і використовують як добриво. На початку червня прищипують втечі, щоб кущі малини не були занадто високими; наступного року урожаю буде значно більше.

 

Малина виснажує грунт, тому щороку краще вносити перегній, компост, фосфорні і калійні добрива перед розпушуванням (950-80г на 1кв.м), а весною, уперше обробляючи землю, використовують тирсу для мульчування. Влітку, особливо під час дозрівання ягід, треба проводити полив.

А для захисту від шкідників використовують карбофос (75г на відро води); обробляють ним кущі двічі: перед цвітінням і після збору урожаю.

Отже, сьогодні ми розповіли лише про один із способів вирощування малини і догляду за нею. Повторимося, що способів таких досить багато, кожен з них заслуговує на увагу і не можна однозначно стверджувати, що ось цей найкращий. Тому надалі ми продовжуватимемо знайомити вас з агротехнікою вирощування цієї солодкої ягоди, а ваше право вибирати краще.

Здорових і красивих вам рослин і багатих урожаїв, дорогі садівники-городники.

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal

No related posts.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

загрузка...
sitemap ссылка справочник телефонов по чебоксарам ссылка ссылка mts телефонный справочник казахстана 2012 года как найти электронный адрес человека по фамилии и имени программы для поиска людей через номер мобильного телефона москва база телефонов адрес база волгоград найти человека по фамилии мегафон телефонная база данных справочник телефонов как найти по адресу номер телефона г уфа найти адрес по телефону и фамилии уфа телефонная база г ташкента демо версии егэ 2012 за 9 класс егэ справочник телефонов в городе полярные зори демонстрационные материалы по егэ демонстрационные варианты егэ по алгебре за 2012 год online тесты демонстрационный тест егэ по географии 2012 тесты и ответы по химии егэ 11 класс скачать адресно телефонная база данных по санкт петербургу тесты егэ 9 класс математика тесты по математике егэ 2012 демо версия егэ по математике в 9 классе математика тут егэ Голубев sitemap