Вирощування Шампіньйонів В Домашніх Умовах

Гриби шампіньйони зазвичай вирощують в підвалах, землянках, теплицях і парниках. Для цього мають бути забезпечені умови вологості повітря близько 70-80%. Температура в приміщенні не повинна опускатися нижче 15 градусів. Проводиться вирощування шампіньйонів в домашніх умовах на компості з суміші соломи і гною, при його виготовленні важливо, щоб солома і гній не були перегнилими. Підготовку компосту треба починати за місяць до посадки грибів. Гній можна використовувати коров’ячий і кінський, також курячий послід.

Взимку замість соломи можна використовувати кукурудзяні стебла або опале листя дерев. Для підвищення родючості компосту, в нього вносять мінеральні добавки і сечовину. Після отримання компосту і доведення його до потрібного стану, починають підготовку приміщення і грунту для того, щоб посадити шампіньйони в домашніх умовах.

У приміщеннях гриби можна вирощувати в грядках прямо на земляній підлозі, можна в дерев’яних ящиках і на стелажах. Ящики можна встановлювати штабелями заввишки два метри і вище. Грядки треба робити шириною 50-75 см. Компост укладається в них шаром завтовшки 45 см і ущільнюється до 30 см. На стелажах можна робити шар небагато поменше. Ящики для вирощування шампіньйонів вважаються найзручнішими при розмірах 100 см на 50 см і заввишки 25 см. Компост трамбують в ящик до тих пір, поки до верхнього краю ящика залишається проміжок 2-3 см

Якщо проводиться вирощування шампіньйонів в домашніх умовах у відкритому грунті, треба вибрати затемнене місце і для захисту від прямих променів сонця і перезволоження поставити навіси. Коли ранньої весни грунт відтане і добре прогріється, можна робити закладку компосту прямо на землю або у викопану траншею завглибшки до 30 см

Перед висадженням грибниці треба виміряти температуру компосту на глибині 4-5 см, ідеальній вважається температура 27-28 градусів. Грибниці для висадки вирощуються в спеціальних лабораторіях і продаються в спеціалізованих магазинах. В основному використовуються два види шампіньйонів : двоспоровий білий і двоспоровий бурий. Лабораторні грибниці можуть вирощуватися в гної або на зернах вівса, пшениці, іржі. Для посіву одного квадратного метра площі грядок вимагається до 500 грам гнойової грибниці і до 400 грам зернової грибниці.

Проводячи вирощування шампіньйонів в домашніх умовах, гнойову грибницю перед посадкою треба розламати на шматочки по 15-20 грам і розкласти акуратно одним шаром, щоб її не пошкодити. Шматочки грибниці висаджуються в шаховому порядку, один від одного на відстані 20 см. При посіві зернової грибниці з усієї грядки знімається верхній шар завтовшки близько 3 см, потім розсипається грибниця, присипається компостом і обережно приминається. Вирощування шампіньйонів будинку також можна проводити не з лабораторної, а з природної грибниці. Її шукають в тих місцях, де гриби ростуть удосталь: скотні двори, парники або звалища, компостні або гнойові купи.

Вирощування шампіньйонів в домашніх умовах відбувається при температурі в межах 24-26 градусів, саме в цих умовах грибниця добре проростає і дає багатий урожай. Вологість субстрату, на якому вирощуються шампіньйони, не має бути менше 60%. При нижчій вологості і вищій температурі грибниця росте набагато гірше, тому періодично грядки треба зволожувати, але робити це слід дуже обережно, щоб вода не потрапила всередину компосту і не розмила грибницю.

Через 10-12 днів, коли грибниця добре розростеться, треба понизити температуру до 18-20 градусів і засипати грядки шаром землі в 3-4 см. Ущільнювати цей шар землі не треба, щоб не скоротити до грибниці доступ повітря. При наступному відході необхідно провітрювати приміщення і підтримувати температуру 15 градусів і вологість грунту 60%. Перші гриби з’являться через 30-40 днів, плодоносіння відбувається упродовж 2-3 місяців.

 

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal

No related posts.

You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

загрузка...
sitemap ссылка справочник телефонов по чебоксарам ссылка ссылка mts телефонный справочник казахстана 2012 года как найти электронный адрес человека по фамилии и имени программы для поиска людей через номер мобильного телефона москва база телефонов адрес база волгоград найти человека по фамилии мегафон телефонная база данных справочник телефонов как найти по адресу номер телефона г уфа найти адрес по телефону и фамилии уфа телефонная база г ташкента демо версии егэ 2012 за 9 класс егэ справочник телефонов в городе полярные зори демонстрационные материалы по егэ демонстрационные варианты егэ по алгебре за 2012 год online тесты демонстрационный тест егэ по географии 2012 тесты и ответы по химии егэ 11 класс скачать адресно телефонная база данных по санкт петербургу тесты егэ 9 класс математика тесты по математике егэ 2012 демо версия егэ по математике в 9 классе математика тут егэ Голубев sitemap