Щеплення Дерев Весною – Кращий Спосіб Різноманітити Сад | Стрічка корисних статей

Щеплення Дерев Весною – Кращий Спосіб Різноманітити Сад

Щеплення плодових дерев являється прекрасним способом виростити на невеликій дачній ділянці різні сортимаючи усього лише декілька основних дерев.

Крім того, це спосіб допомагає надати улюбленому сорту стійкість до клімату, особливостей грунту, підвищити морозостійкість, виправити дефекти ствола і так далі

Дерева, до яких планується прищеплювати нові сорти, мають бути здоровими. Вони не мають бути пошкоджені морозом або сонцем, а також тваринами. Крім того, треба прищеплювати дерева, які не старше за десять років, якщо це “косточные” дерева на зразок вишні або сливи. Для таких дерев як яблуні і груші, втім, це не є перешкодою: вони більш довголітні.

Живців для щеплення треба вибирати досить сильні, товсті і життєздатні.

Щеплення плодових дерев проводиться двома методами

· окуліровки – щеплення бруньками (літні щеплення);

· копулировки – щеплення живцями (весняні щеплення).

 

Кращі способи щеплень для плодових дерев припускають відповідність виду щеплення сорту дерева. Окуліровка являється кращим способом для груші, сливи, абрикоси і вишні.

Копулировка – найпростіший і надійніший спосіб щеплення. Її проводять навесні, до початку активного зростання дерев, яке починається з процесів сокодвижения.

Навесні дерева прищеплюють декількома класичними способами

– за кору;

– в розщіп;

– в бічний зріз.

Щеплення дерев весною в бічну складку - це самий ранній спосіб. Її треба виконати до того, як почнеться сокодвижение.

Той, що підвіяв спилюється поперечним зрізом, потім зачищається поверхня зробленого зрізу садовим ножем. Торець гілки треба розщепити на глибину близько 5-10 сантиметрів і вставити в розщіп розширювач.

Зробити косі зрізи на нижній частині живця, які необхідно прищепити. Зрізи повинні вийти з двох протилежних сторін, щоб утворився клин.

Вставляючи живця в розщіп, стежите, щоб зовнішні шари кори щепи співпадали не з тим, що підвіяв, а з шарами камбію. З цією метою живець після вставки небагато просуньте всередину пенька.

Можна вставити ще одного живця з протилежного боку гілки.

Після цього розширювач треба вийняти, а живців затиснути перещеплюваною гілкою. Щільно обв’яжіть щеплення. Верхні зрізи живців треба обмазати садовим варом.

Коли на живцях з’являться бруньки, обв’язування треба ослабити, але знімати її можна не поспішати.

 

Щеплення дерев весною в бічний зріз – проводиться тоді, коли починають розпускатися бруньки.

На гілці або штамбі дерева зробіть складку приблизно 3-3,5 сантиметра завдовжки і завглибшки 0,5-0,8 сантиметра під кутом в 30 градусів так, щоб злегка надрізати деревину лезом ножа.

Нижній кінець живця має зрізати у вигляді двогранного клину. По довжині він повинен відповідати складці на тому, що підвіяв. Важливо, щоб шари камбію точно співпадали, щоб живець міг прирости. Коли з’являться втечі, залиште сильніші, а слабкі виламайте.

 

Щеплення дерев весною за кору – проводиться після початку сокодвижения: в цей час кора починає відставати від деревини.

Той, що підвіяв зрізається на пеньок. Збоку робляться подовжні розрізи кори, що доходять до деревини на довжину косого зрізу живця. Край розрізу треба злегка відокремити від деревини і вставити в “кишеню”, що вийшла, живця на всю довжину зрізу. Можна прищепити декілька живців. Місце щеплення вимагається обв’язати одним щільним обв’язуванням.

Догляд за прищепленими деревами

Щеплення дерев весною вимагають особливого догляду за ними згодом. Прищеплених живців необхідно підв’язувати до кілочків щоб уникнути поломок, коли вони виростуть до 15-20 сантиметрів. Втечі, які періодично з’являються нижче за місце основного щеплення, необхідно проріджувати для того, щоб вони не послабляли щепленого живця.

Правильний догляд за прищепленими деревами гарантує, що вже на третій рік живці почнуть плодоносити.

 

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

WordPress: 16.32MB | MySQL:45 | 0.201sec