Як виправити дитині сутулість ? | Стрічка корисних статей

Як виправити дитині сутулість ?

“Не сутулься, тримай спину прямо” – ці слова ми чуємо з дитинства від своїх пап і мам, і ось вже ми твердимо ці фрази своїм дітям ..

Передаючи ці слова з покоління в покоління, ми, іноді забуваємо, що правильна постава дитини – це турбота дорослих !

Вже зовсім близько початок навчального року і варто потурбуватися не лише про нову шкільну форму, зошити і ручки. Набагато важливіше придбати ті предмети і речі, які допоможуть дитині тримати поставу.

Портфель, ранець.

Медики вважають, що вага шкільного ранця або рюкзака з усім вмістом не повинна перевищувати в початкових класах 5% ваги дитини, для школярів постарше не більше 10%. Практично -это нездійсненно, щодня дитині доводитися носити за спиною, як мінімум, чотирикілограмовий вантаж. Тому рюкзак має бути як можна легше, тобто до 1 кг. Розмір рюкзака – від шиї до сідниць; це дозволить рівномірно розподілити навантаження на хребет. Спинка – тверда, краще з ортопедичними вкладками. Лямки – широкі, з можливістю регулювання.

Взуття

Причиною викривлення хребта дуже часто є плоскостопість. Річ у тому, що при ходьбі, нормальна стопа людини служить універсальним амортизатором. Якщо зведення стопи плоске, функцію амортизатора доводиться виконувати хребту, що врешті-решт, він викривляється. На жаль, сучасне дитяче взуття сприяє розвитку плоскостопості. Щоб запобігти процесу розвитку плоскостопості медики рекомендують використовувати ортопедичні устілки.

Крісло

Останнім часом, у продажу стали з’являтися моделі дитячих крісел без спинки. І це не випадково. Саме спинку робочого крісла багато фахівців вважають винуватицею формування неправильної постави, спираючись на спинку крісла, дитина звикає сидіти в скорченій позі. Щоб не сутулитися, потрібно сидіти на краєчку стільця або крісла, так що спинка зовсім не потрібна. А є моделі крісел, які дозволяють розгойдуватися. Виявляється, такі “гойдалки” дуже корисні для постави, щоб утримати рівновагу, дитина розпрямляє плечі і розвантажує хребет.

Ліжко

Матрац, на якому спить дитина, не має бути жорстким. Проте і м’яка перина шкідлива. Самий кращий варіант, який рекомендують фахівці придбати ортопедичний матрац. Пружинний або поліуретановий з термопластичним матеріалом, він прекрасно уприспосабливается до вигинів тіла. Не забудьте також придбати спеціальні грати з гнутих дощечок.

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

WordPress: 16.34MB | MySQL:49 | 0.251sec