Як робити прості фокуси? | Стрічка корисних статей

Як робити прості фокуси?

Напевно, не раз ви дивувалися виступам знаменитих ілюзіоністів, що змушують зникати пам’ятники, літати предмети і з’являтися предмети з нізвідки. Можливо, у вас залишилося дитяче враження про фокусника з кроликом у порожній капелюсі-циліндрі. І вже, звичайно, кожен, хто бачив все перераховане вище, напевно хотів би навчитися робити хоча б маленьке диво! Спеціально для таких людей я написав цю статтю, в якій розкрию читачам Donlcc кілька секретів популярних і в той же час простих фокусів, частина з них виконані за рахунок спритності рук, а деякі – за допомогою простого реквізиту.

Правила цього фокусника

ФокусникПерш ніж ви приступите до вивчення викладеного нижче матеріалу, прочитайте обов’язково ці правила, вони дуже допоможуть вам у ваших виступах.

  1. Ніколи не розкривайте секрет фокусу. Мабуть, найголовніше правило, оскільки глядач відразу втратить інтерес до вас як до фокусника. Глядач може давати свої здогади, припущення або сказати конкретно, в чому секрет, але ви не повинні вступати в суперечку з глядачем, а показати, що це всього лише його думка.
  2. Кожен фокус ретельно репетирують, поки він не буде виходити десять з десяти разів. Також дуже хорошим помічником стане для вас дзеркало, спробуйте кілька разів показати себе, продумайте слів мова і жести, з якими ви будете підносити вся дія.
  3. Ніколи не кажіть, що відбудеться в наступний момент. Глядач може здогадатися, куди треба дивитися і за чим стежити. І з тієї ж причини ні в якому разі не повторюйте один і той самий фокус двічі, навіть якщо вас дуже сильно просять.

Ці правила є кодексом будь-якого професійного фокусника. Зокрема, через перший ціни на професійний реквізит коштує значних грошей, оскільки більшу вартість дає секрет (інтелектуальна власність). Тільки дотримуючись всі три правила, ви досягнете потрібного ефекту і залишитеся для глядача справжнім чарівником.

Фокуси з картами

Більша частина фокусів з картами складається з двох частин: глядач вибирає карту, а потім фокусник робить якесь чарівне дію над його картою.
Для початку нехай глядач візьме будь-яку карту в колоді, запам’ятає її, покаже іншим глядачам, якщо вони є. Потім глядач повертає карту в колоду. Самим простий спосіб відшукати карту глядача – ключова карта (карта, яка лежить поряд з загаданої глядачем). Я використовую нехитрий прийом щоб дізнатися ключову карту: знімаю колоду, прошу глядача покласти карту й накриваю карту стопкою з підглянутий карткою.

Фокуси з картами
Колоду можна злегка перетасувати демонстративно і попросити глядача, скажімо, зняти колоду (при знятті колоди даний спосіб працює 100%). Потім розгортаємо колоду особою до себе, сорочкою до глядачів і виявляємо, що глядач загадав четвірку пік.

Фокуси з картами
Наступні дії послужать перетворенню довільної карти в карту глядача. Професійною мовою фокусників цей прийом називається зрушення (glide). Кладемо карту глядачів другого знизу.

Фокуси з картами
Демонструємо глядачеві нижню карту. Глядач говорить, що ми помилилися, це не його карта.

Фокуси з картами
Потім повертаємо колоду сорочкою і робимо вигляд, що дістаємо саме цю карту (вид з боку глядача).

Фокуси з картами
Насправді ми виконуємо секретний рух і дістаємо друге знизу карту. Для цього пальцями злегка зрушуємо нижню карту назад.

Фокуси з картами
Далі, тримаючи карту глядача (він думає, що це не його карта), злегка змахуємо нею в повітрі, і перевертаємо, глядач бачить, що інша карта перетворилася в обрану ним.

Фокуси

Ефект від фокусу можна значно підсилити, наприклад, перед фінальним показом потерти карту об одяг глядача (сказати: «У вас чарівна кофта» і т.п.). Також можна покласти карту на стіл, накрити яких-небудь предметом (колодою, чаркою, гаманцем) і зробити пару магічних пасів, а ще краще попросити глядача накрити карту рукою, тоді захват від фокуса збільшиться в рази.

Поява карти з нізвідки

Цей фокус вимагатиме значно більшої тренування, ніж попередній, його можна використовувати як самостійний фокус або як елемент для появи карти глядача. Ефект досить яскравий, фокусник спочатку показуємо порожню долоню , потім на ній звідки ні візьмися виникає карта.

Фокуси з картами
Фокуси з картами
Куточки карт вузького ребра карта затиснуті між вказівним і середнім пальцями, безіменним і мізинцем.

Фокуси з картами
Затисніть карту таким чином і повністю випрямити долоню, подивіться щоб куточки карт не було помітні при першому ж погляді. Отже, починаємо появу, навчитеся спочатку робити весь рух ПОВІЛЬНО. Насамперед згинаємо всі чотири пальці, як показано на малюнку вище. Вийшло? Відмінно! Тепер притискуємо карту великим пальцем зверху.

Фокуси з картами
І випрямляємо чотири пальці, утримуючи великим пальцем саму карту. Вуаля! І карта з’явилася на вашій долоні.

Фокуси з картами
«Як це складно», – подумаєте ви, але вже після тижня коротких тренувань у вас почне виходити. Можете тренувати цей рух, навіть коли дивитеся телевізор.
Для цього руху також існує зворотне: тримаємо карту на фалангах 4-х пальців, притискаючи зверху великим, згинаємо пальці так, щоб вони були під картою, розчепірює мізинець і вказівний (як роблять «нові росіяни»), притискуємо куточки і випрямляємо пальці. Карта буде на тильній стороні долоні і готова з’явитися.
Для відпрацювання обох рухів вам допоможе відео (краще знімати мінімум на цифровий фотоапарат).

Багато професійних фокусники використовують комбінацію поява-зникнення. Зокрема, карту можна діставати не тільки з повітря, а, скажімо, з-за вуха глядача.

Проходження гумки крізь палець

Це дуже простий фокус, але теж заснований на спритності рук. Всю підготовку потрібно робити швидко, але можна без проблем на очах глядача.
Початкове положення: натягуємо гумку на великий палець лівої руки і великий і вказівний палець правої руки.

Фокус з гумкою
Зігнутим середнім пальцем лівої руки дотягуємося до верхньої частини гумки і відтягує її вниз.

Фокус з гумкою
Далі великий палець лівої руки заводимо під гумку між вказівним і великим пальцями правої руки.

Фокус з гумкою
І відтягаємо праву руку вгору.

Фокус з гумкою
При цьому ви відчуєте, що середній палець лівої руки затягнула петля. Вона-то і є секретом даного фокусу. Практика показує, що якщо потренуватися, можна витягнути середній палець, виключивши сумнів глядача, що ви щось притримуєте (див. малюнок вище). При цьому сама петелька не розпуститься через натягу гумки і виглядатиме так (вид знизу):

Фокус з гумкою
Далі злегка розслабляємо гумку (можна імітувати рух, як ніби ви пиляйте гумкою палець). І гумка проходить крізь нього.

Фокус з гумкою

Ефект від фокусу можна підсилити, якщо попросити глядача потримати вас за великий палець, після того як ви зробите секретну петлю. Також можна попросити глядача теж намотати другу гумку собі на палець, при цьому глядач, недовго думаючи і побачивши кінцеве положення, просто зробить виток навколо пальця. Зрозуміло, що у глядача гумка не пройде крізь палець.

Перетворення купюри

Ніщо так не зачіпає серце глядача як фокуси з грошима. Найпопулярніший фокус. Це перетворення купюри одного номіналу в купюру іншого номіналу. Для фокусу нам будуть потрібні дві не дорогі купюри (я використовую іграшкові гроші).

Фокус з грошима
Складаємо обидві купюри в 8 разів (лінії згину показав ручками). Звертаю увагу читачів Donlcc на те, що спочатку треба скласти два рази по довжині купюри, а потім по ширині.

Фокус з грошима
Потім склеюємо купюри по квадратику від згину, як показано на фото:

Фокус з грошима
У складеному стані конструкція виглядає так:

Фокус з грошима
Приступаємо до демонстрації (не забудьте про друге правило фокусника). Показуємо глядачеві звичайну купюру.

Фокус з грошима
Зауважте, я прикрив ту частину, де у мене ховається друга купюра, оскільки інакше була б видна її тінь.
Складаємо її:

Фокус з грошима
Останнім жестом при цьому слід прикрити всю купюру лівою рукою, правою при цьому перевертаємо купюру. Потім слід розгортання і демонстрація другий купюри.

Фокус з грошима
Фокус з грошима
Фокус з грошима

Ви можете використовувати жартівливий варіант цього фокусу. Нехай реквізит, скажімо, з 50-ти та 10-ти рублевої купюри лежить у вас в лівій кишені, а в правій кишені лежить 10 рублів. «Хто-небудь з глядачів може позичити мені 50 рублів?», – Запитуєте ви у глядачів. Хто-небудь позичає вам свої 50 рублів, а ви їх демонстративно кладете в ліву кишеню. Реакція глядачів в 99% сміх. Потім відбувся жартами, дістаєте реквізітні 50р, і перетворюєте їх в 10. 10р можна також демонстративно покласти в праву кишеню, сказавши що у вас проблеми з грішми, а коли глядач зажадає купюри назад дістати і віддати йому звичайні 10 рублів. Зрозуміло, в кінці треба повернути 50 рублів.

Сподіваюся, вам сподобалася моя стаття і виявилася для вас корисною. Нехай ви не станете знаменитими ілюзіоніста, але завжди зможете зробити невелике прикраса будь-якого корпоративного або домашнього свята, а також справити враження на друзів і близьких.

Поділитися:

Share to Odnoklassniki
Share to MyWorld
Share to LiveJournal
You can leave a response, or trackback from your own site.

Leave a Reply

WordPress: 16.43MB | MySQL:47 | 0.201sec