Способи щеплення дерев. Окуліровка щитком

Окуліровка щитком, або Т-подібна окуліровка, – традиційний спосіб розмноження рослин сімейства розоцвітих.

Підбирають той, що відповідний підвіяв – сіянець- однолітку або окоренившийся однорічний відгілок. Восени або зимою висаджують його у відкритий грунт.

Влітку як тільки кора почне відставати від деревини, той, що підвіяв готовий до окуліровки. У основу сіянця троянди прищеплюють бруньку, узяту з дорослого трояндового куща; у плодових культур бруньку прищеплюють в того, що спеціально підібраний підвіяв, сумісний з тією рослиною, від якої узята брунька; окуліровку проводять на певній висоті від землі.

У нижній частині того, що підвіяв, протяжністю 30 см, видаляють усе листя і гілки. У корі стебла роблять Т-подібний розріз: спочатку ріжуть в горизонтальній площині, а потім зверху вниз, на відстань, достатню, щоб вставити бруньку.

Підбирають рослину для отримання бруньок. Нарізують з приросту поточного року живці з добре розвиненими здоровими бруньками. Листя зрізає так, щоб на стеблі залишилося по половині кожного черешка. Бруньки краще всього брати з середньої частини пагона, де вони визріли; у нижній частині вони вже можуть знаходитися в стані спокою, а у верхній – бути ще незрілими.

При знятті щитка з брунькою в стеблі роблять неглибокий зріз, що починається в 6-7 мм нижче за бруньку і що проходить під нею. Зріз закінчують вище за бруньку, відділяючи щиток з невеликим хвостиком кори на кінці. Глибина різання має бути такою, щоб не пошкодити очко (бруньку).

На щитку не повинно бути деревини, її видаляють, злегка відгинаючи кору. Окуліровка добре вдається і у тому випадку, коли на щитку залишається тонкий шар деревини, саме так окулірують плодові культури – в першу чергу яблуню.

Якщо при видаленні деревини з бруньки разом з нею видирається судинно-волокнистий пучок, це означає, що брунька ще не визріла: такі бруньки бракують.

Тримаючись за залишену частину черешка, щиток вставляють в Т-подібний розріз на тому, що підвіяв, промовець назовні кінчик щитка акуратно зрізають.

Місце окуліровки обв’язують прозорою поліетиленовою стрічкою, залишаючи бруньку з черешком зовні. Через 3-4 тижні щиток зростеся з тим, що підвіяв і обв’язування знімають.

У кінці зими – початку весни над самою брунькою вирізують верхівку того, що підвіяв. Навесні брунька щепи рушає в зростання.

 

Картинки
1. Восени або зимою у відкритий грунт висаджують рослину того, що підвіяв. Дають йому прижитися.
2. Влітку в нижній частині того, що підвіяв упродовж 30 см, починаючи від поверхні грунти, видаляють усе листя і бокові пагони.
3. У корі роблять Т-подібний розріз. Обидва краї кори трохи відділяють від деревини. Позначають його етикеткою.
4. Підбирають рослину для отримання бруньок. Зрізають з нього добре розвинену втечу.
5. Листя зрізає, залишаючи на стеблі по половині кожного черешка.
6. Зріз починають приблизно в 6-7 мм нижче за бруньку.
7. Ніж ведуть трохи глибше за бруньку і закінчують зріз вище її.
8. Щиток має бути як можна тонше. Тонкий шар деревини під корою краще видалити
9. Щиток з брунькою вставляють в Т-подібний розріз на тому, що підвіяв. Кінчик щитка, що стирчить, акуратно обрізують.
10. Місце окуліровки обв’язують поліетиленовою стрічкою, але бруньку з черешком залишають відкритою.
11. Коли щиток зростеся з тим, що підвіяв, обв’язування знімають.
12. У кінці зими – початку весни зрізають верхню частину того, що підвіяв.

 

Приклади рослин, що розмножуються описаними способами
Спосіб розмноження: За допомогою окуліровки щитком
 • Айва
 • Глід
 • Вишня
 • Груша
 • Мигдаль
 • Мушмула
 • Персик
 • Роза
 • Горобина
 • Горобина
 • Слива
 • Яблуня
 • Поділитися:

  Share to Odnoklassniki
  Share to MyWorld
  Share to LiveJournal

  No related posts.

  You can leave a response, or trackback from your own site.

  Leave a Reply

  загрузка...
  sitemap ссылка справочник телефонов по чебоксарам ссылка ссылка mts телефонный справочник казахстана 2012 года как найти электронный адрес человека по фамилии и имени программы для поиска людей через номер мобильного телефона москва база телефонов адрес база волгоград найти человека по фамилии мегафон телефонная база данных справочник телефонов как найти по адресу номер телефона г уфа найти адрес по телефону и фамилии уфа телефонная база г ташкента демо версии егэ 2012 за 9 класс егэ справочник телефонов в городе полярные зори демонстрационные материалы по егэ демонстрационные варианты егэ по алгебре за 2012 год online тесты демонстрационный тест егэ по географии 2012 тесты и ответы по химии егэ 11 класс скачать адресно телефонная база данных по санкт петербургу тесты егэ 9 класс математика тесты по математике егэ 2012 демо версия егэ по математике в 9 классе математика тут егэ Голубев sitemap